Zalety oprogramowania dla budownictwa

Zalety oprogramowania dla budownictwa

Branża budowlana stale się rozwija, niezależnie od okoliczności. Z tego względu przedsiębiorcy muszą spełniać najwyższe standardy, by skutecznie wyróżnić się spośród konkurencji. Niezwykle przydatnym wsparciem są profesjonalne narzędzia IT, pomagające lepiej zarządzać całą firmą. Omawiamy zalety oprogramowania dla budownictwa!

W dobie cyfryzacji w tabelki w Excelu i niekończące się wymiany maili szybko przestają wystarczać, nawet w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Realizacja każdego zlecenia składa się z wielu etapów, w których biorą udział przedstawiciele różnych działów. Odpowiednio dostosowany system informatyczny pomaga lepiej nad wszystkim zapanować. Poznaj zalety oprogramowania dla budownictwa!

Zalety oprogramowania dla budownictwa

Liczne zalety oprogramowania dla budownictwa sprawiają, że rozwiązanie to staje się już powszechne. Korzystając z takiego systemu można osiągnąć następujące korzyści:

 • nadzór nad budżetem – wybrane moduły (m.in. zarządzanie projektami i elektroniczny obieg dokumentów) pozwalają planować oraz kontrolować budżety realizacji. W ten sposób można łatwo ustalać planowane koszty i przychody dla danego projektu czy działu firmy, a następnie automatycznie rozliczać je na podstawie faktur, protokołów czy dokumentów magazynowych;
 • łatwy dostęp do uporządkowanej dokumentacji – wszystkie pisma są odpowiednio archiwizowane w centralnej bazie danych. Osoby uprawnione mają do nich łatwy dostęp, dlatego w każdej chwili mogą bez problemu znaleźć potrzebne informacje;
 • bezpieczeństwo informacji – zaawansowany system uprawnień pozwala ustalać możliwość dostępu do wybranych dokumentów. Dzięki temu żadne ważne pismo nie trafi w niepowołane ręce ani nie zostanie przypadkiem zgubione lub skasowane;
 • pełną kontrolę sytuacji w firmie – moduł Business Intelligence na bieżąco gromadzi i analizuje dane o firmie. Na ich podstawie przygotowuje przejrzyste raporty, które opisują aktualną sytuację oraz przedstawiają prognozy na przyszłość;
 • łatwość integracji z innymi programami – w firmach budowlanych często wykorzystuje się rozmaite narzędzia IT, takie jak m.in. arkusze kalkulacyjne, systemy magazynowe czy programy do kosztorysowania. Jedną z największych zalet oprogramowania dla budownictwa jest to, że można ją stosunkowo łatwo wdrożyć. Bez problemu integruje się z używanymi już systemami.

Kto powinien zainwestować w oprogramowanie dla budownictwa?

Oprogramowanie dla budownictwa składa się z modułów, dlatego można odpowiednio dostosować jego funkcjonalność. Z tego względu rozwiązanie to tak samo dobrze sprawdza się w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Jest wyjątkowo uniwersalne, a zarazem może być kompleksowo spersonalizowane. System ten odpowiada na wszystkie potrzeby firm z szeroko pojętej branży budowlanej, reprezentujących m.in.:

 • budownictwo kubaturowe,
 • budownictwo przemysłowe,
 • budownictwo drogowe i inżynierskie,
 • biura projektowe,
 • firmy instalatorskie,
 • deweloperów.

Jak wdrożyć oprogramowanie dla budownictwa?

Zastanawiasz się, jak wdrożyć oprogramowanie dla budownictwa w swoje firmie? Tak zaawansowany system musi zostać przygotowany we współpracy ze specjalistami IT. Kiedy lepiej poznają Twoje przedsiębiorstwo oraz Twoje oczekiwania, dobiorą odpowiednie narzędzia. Analiza przedwdrożeniowa pozwala stworzyć spersonalizowane rozwiązanie, które na pewno będzie przydatne. W ten sposób można uniknąć sytuacji, w której inwestuje się w kosztowne oprogramowanie, a wykorzystuje się zaledwie część jego możliwości.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz na: https://www.connecto.pl/oprogramowanie-dla-budownictwa/.


Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na spresonalizowaną prezentację oprogramowania !

Umów się teraz