Zarządzanie procesami biznesowymi i obieg dokumentów

Doskonale znamy potrzeby polskich firmy budowlanych. Dlatego wiemy, że zwykły system elektronicznego obiegu dokumentacji  to za mało. Connecto idzie krok dalej oferując swoim partnerom rozwiązanie do modelowania procesów biznesowych. Workflow, czyli przepływ pracy w budowlance to coś więcej niż zeskanowanie dokumentu, opisanie go i przesłanie dalej. Dowiedz się jak zarządzanie procesami biznesowymi wpływa na funkcjonowanie firmy.

Procesy takie jak obsługa zapytania od inwestora, poszukiwanie podwykonawców, zakup materiałów czy dekretacja dokumentów rozliczających wymagają znacznie więcej.  Każdy z naszych klientów ma nieco inne podejście do wymienionych wyżej zadań. Stworzyliśmy platformę, która pozwoli na idealne dopasowanie ich do Twoich potrzeb i modyfikację wraz z rozwojem firmy.

Zarządzanie procesami biznesowymi w Connecto DMS
fot. Jednym z najczęściej wdrażanych procesów jest zarządzanie zapytaniami i ofertowanie

Jakie procesy biznesowe najczęściej wdrażają firmy budowlane?

Zarządzanie dokumentacją – zdefiniuj rodzaje dokumentów, które są kluczowe dla twojego przedsiębiorstwa, ustaw odpowiednie poziomy uprawnień i ciesz się błyskawicznym dostępem z każdego miejsca na świecie. Korzystaj ze skanera, chmury lub aplikacji mobilnej.

Obieg faktury kosztowej – uporządkuj proces dekretacji dokumentów kosztowych. Wspólnie z naszymi analitykami zdefiniuj ścieżki obiegu i akceptacji faktury kosztowej. Opisana faktura zostanie wysłana do modułu księgowego w Twoim systemie ERP oraz zasili danymi budżety kontraktów w platformie Connecto.

Budżetowanie i harmonogramowanie – Aby mieć pełną kontrolę nad cashflow przedsiębiorstwa i postępami na kontrakcie zaplanuj budżet finansowy i ilościowy według schematu, który jest dla Ciebie najbardziej czytelny. Harmonogram Gantta pokaże rozbieżności pomiędzy planem, a realizacją zadań. Dział controllingowy przygotuje dla Ciebie analizy Business Intelligence w oparciu o zebrane dane.

Ofertowanie – Niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych procesów w firmach budowlanych. Od dobrze zorganizowanego działu handlowego zależy czy firma będzie prosperować. Aby usprawnić współpracę w ramach zespołu projektowego przenieś ją do platformy Connecto. Zbierz całą dokumentację, rozdziel i wykonuj zadania takie jak przygotowanie kosztorysu i wstępnego harmonogramu prac. Owocem będzie oferta dla Inwestora, którą możesz wygenerować z poziomu systemu.

Zakupy – Dobra komunikacja pomiędzy biurem budowy, a działem zakupów zmniejszy ryzyko opóźnień na placu budowy. Kierownik za pomocą systemu wygeneruje dokument zapotrzebowania materiałowego, który zostanie przesłany do centrali firmy. Zapotrzebowanie zostanie przekształcone do zapytania do dostawców i wysłane do kontrahentów bezpośrednio z systemu. Po analizie ofert pracownik działu zakupów wystosuje zamówienie do dostawcy, które zostanie wysłane do wiadomości kierownika.

Narzędziownia i zasoby – maksymalnie wykorzystuj posiadane zasoby. Dobrze funkcjonująca narzędziownia pozwoli delegować posiadany sprzęt i maszyny w optymalny sposób. Kierownik narzędziowni otrzyma narzędzie, które pozwoli mu lepiej dbać o sprzęt. Będzie miał dostęp do historii wydań, zwrotów i zdarzeń powiązanych z daną maszyną. Otrzyma również przypomnienie odnośnie zbliżających się terminów przeglądów czy ubezpieczenia.

Zarządzanie procesami biznesowymi w Connecto DMS
fot. Wspólnie z nami zaprojektujesz wygląd i zachowanie dokumentów w procesie

Zarządzanie procesami biznesowymi – Dlaczego to takie proste?

Każdy kolejny projekt wdrożeniowy to dla nas bezcenne doświadczenie. Zdobytą wiedzę przekuwamy w szerszą funkcjonalność i bardziej intuicyjne działanie platformy Connecto. Staramy się przewidzieć wszystkie Twoje potrzeby i dostarczyć zestaw narzędzi, które skonfigurujesz w taki sposób by idealnie odzwierciedliły twoje potrzeby. Wspólnie z nami zaprojektuj proces biznesowy kluczowy dla Twojej spółki:

  • Jaki cel chcesz osiągnąć?
  • Jakie procesy potrzebne są do jego zrealizowania?
  • Kto bierze w nich udział?
  • Jakie są zadania pracowników w ramach każdego procesu?
  • W jakiej kolejności powinny być wykonane?

Intuicyjny konfigurator pozwoli zaprojektować wygląd i zachowanie dokumentów i zasobów biorących udział w procesie. Dzięki technologii „przeciągnij i upuść” samemu zaprojektujesz wygląd formularzy w systemie, a bogata biblioteka predefiniowanych akcji pozwoli nadać im odpowiednie zachowanie i uprawnienia.

Jak działamy

Prezentacja systemu

Spotkanie, w czasie którego poznajesz funkcjonalność i filozofię platformy Connecto.

Analiza wymagań

Wspólne ustalenie celów biznesowych, oraz sposobu działania systemu.

Wdrożenie systemu

Parametryzacja działania i wyglądu systemu, oraz szkolenia użytkowników.

Praca i rozwój

Praca na systemie i rozwój poprzez modyfikację istniejących i tworzenie nowych procesów.

Zainteresowało Cię zarządzanie procesami biznesowymi? Zadzwoń 32 263 00 00 lub wypełnij formularz

Firma

NIP

Osoba kontaktowa

Adres e-mail

Telefon