Istotnym, jeśli nie najważniejszym elementem prowadzenia projektu z punktu widzenia project managera i zarządu spółki, jest bieżąca i dokładna informacja na temat zaangażowania finansowego, ilościowego i czasowego na kontrakcie. Platforma Connecto dostarcza wszystkie narzędzia potrzebne do zarządzania projektem budowlanym.
Zacznijmy od wyjaśnienia tego, jak działa program do rozliczania budowy. System tego typu przede wszystkim gromadzi, a następnie analizuje dane (z m.in. kosztorysów, umów, faktur) o kosztach związanych z danym projektem, co ułatwia zarządzanie budżetem. Z jego pomocą można także zautomatyzować wiele formalności, ponieważ może generować np. kosztorysy albo faktury. Przy tym pomaga monitorować wydatki oraz ułatwia rozliczenia, np. z podwykonawcami.
Do głównych funkcji programu do rozliczania budowy zaliczają się m.in.:
Z programu do rozliczania budowy korzystają różne podmioty związane z branżą budowlaną. System znacznie ułatwia codzienną pracę, ponieważ szybciej wykonuje rozmaite obliczenia i analizy, a także pozwala na bieżąco kontrolować postępy prac i ponoszone koszty. Na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim:
Mimo dużego doświadczenia we wdrażaniu systemów informatycznych w firmach budowlanych, nigdy nie mamy pewności, jaka struktura budżetowa będzie odpowiednia dla Twojej firmy. Z tego względu przygotowaliśmy specjalne narzędzie, które umożliwia definiowanie i modyfikowania jej na bieżąco w ramach każdego kontraktu. Hierarchia budżetu może mieć tak dużo poziomów, jak tylko uznasz to za słuszne.
Strukturę budżetu budujesz z czterech typów kolumn, które możesz dowolnie grupować:
W ramach prowadzonych prac możesz wyodrębnić osobny budżet ilościowy, który posiadać będzie bliźniacze lub odrębne pozycje budżetowe. Program do rozliczania budowy nie nakłada na Ciebie żadnych ograniczeń w zakresie ilości rodzajów, ale też wyglądu czy sposobu rozliczania budżetów.
Jeśli któraś z wartości rozliczeniowych jest dla Ciebie niejasna, to za pomocą jednego kliknięcia możesz dowiedzieć się, jakie dokumenty rozliczeniowe miały na nią wpływ i w jakim stopniu. Po kolejnym kliknięciu przeniesiesz się bezpośrednio do dokumentu.
W szybki sposób przeanalizujesz treść pisma, jak i drogę dekretacji oraz akceptacji, którą pokonało. Link do niezrozumiałego dokumentu i prośbę o wyjaśnienie możesz przekazać do odpowiedniej osoby za pomocą: komunikatora, modułu obiegu dokumentów, komentarza na dokumencie lub e-maila.
Szczegółowa analiza wielu budżetów lub aktualnie prowadzonych prac, a także porównanie z danymi historycznymi, mogą być przeprowadzone z poziomu modułu Business Intelligence. Stworzenie analizy polega na zaznaczeniu interesujących pól, ustawieniu odpowiedniego filtra danych i wyborze właściwego wykresu do ewentualnej wizualizacji raportu.
Platforma Connecto posiada wbudowaną funkcjonalność związaną z harmonogramami. Interaktywny wykres Gantta wyświetla dane związane z planowanymi i realnymi datami rozpoczęcia oraz zakończenia zadań na kontrakcie. Pokazuje też postępy i ewentualne opóźnienia prac, a po jednym kliknięciu przenosi do formularza zaznaczonego zadania, gdzie otrzymuje się bardziej szczegółowe informacje (powiązane dokumenty, zespół projektowy, przydzielone zasoby, budżet zadania) oraz możliwość modyfikacji wybranych danych powiązanych z harmonogramem.