Czym charakteryzuje się oprogramowanie dla budownictwa drogowego?

Oprogramowanie dla budownictwa drogowego

Firmy budownictwa drogowego mają specjalne wymagania wobec systemu informatycznego z powodu specyfiki prowadzonych prac. Przedsiębiorstwa te chcą nadzorować i rozliczać pracę swoich maszyn ciężkich oraz móc prowadzić produkcję mas bitumicznych w sposób profesjonalny. Na prowadzone prace nałożona jest również gwarancja. Dobrze wdrożony system dla firm budowlanych przewiduje prace serwisowe i gwarancyjne.

Oprogramowanie dla budownictwa drogowego

Firma, która wdrożyła platformę DMS śledzi zaangażowanie finansowe, ilościowe i czasowe w systemie. Korzysta z modułu do budżetowania, w którym definiuje strukturę budżetową, która w danym momencie jest dla niej najodpowiedniejsza dodając i usuwając kolumny wyliczeniowe i rozliczeniowe.

Dane w budżecie oparte są o wprowadzane na bieżąco dokumenty kosztowe (faktury kosztowe, faktury sprzedażowe, karty BZ, dokumenty RW z magazynu i dokumenty WM z narzędziowni). Oprogramowanie dla budownictwa drogowego dobierane jest indywidualnie.

Rozliczanie projektu – budżetowanie i harmonogramowanie

Informacje dotyczące realizacji wynikające z dokumentów rozliczeniowych możemy przyrównać do danych z planu kont systemu ERP zintegrowanego z platformą Connecto (plan kontra realne zaangażowanie i zaangażowanie zaksięgowane). Harmonogram prac odzwierciedla plany związane z czasochłonnością i relacjami między kolejnymi etapami oraz pokazuje aktualne, realne zaawansowanie prac.

Zarządzanie zasobami i sprzętem ciężkim – narzędziownia

Każda firma budowlana ma inny pomysł na zarządzanie zasobami, dlatego platforma Connecto pozostaje otwarta na dogłębną modyfikację tej części systemu. Zarządzanie brygadami, flotą samochodową, magazynem narzędzi czy bazą sprzętu ciężkiego może być odrębną częścią modułu i zachowywać się w inny sposób.

Oprogramowanie dla budownictwa drogowego - Zarządzanie sprzętem ciężkim
fot. Zarządzanie sprzętem ciężkim w platformie Connecto

Za pomocą harmonogramu zajętości zasobów w szybki sposób dowiemy się, na którym projekcie pracują konkrente maszyny. Otrzymujemy informację które są wolne, a które zarezerwowane. Dokument zwrotu maszyny czy narzędzia oraz karta BZ może być dokumentem kosztowym, który podepniemy pod budżet prowadzonego projektu.

Produkcja mas bitumicznych – moduł magazynowy i produkcyjny

Aby zminimalizować koszty i zwiększyć konkurencyjność na rynku, wiele firm budowlanych decyduje się na otworzenie własnego zakładu. Dotyczy to wytwórstwa mas bitumicznych, kruszywa, betonu lub prefabrykatów betonowych. Żeby zapanować nad tym procesem i zmaksymalizować zyski, przedsiębiorstwa te decydują się na zakup modułu produkcyjnego lub przynajmniej modułu magazynowego z funkcją kompletacji.

Dzięki temu zabiegowi zawsze znamy aktualny koszt wytworzenia produktu i na czas zamówimy składniki potrzebne do jego wykonania. Gotowy produkt rozliczymy w budżecie budowlanym podpinając do niego dokument rozchodu wewnętrznego.


Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na spresonalizowaną prezentację oprogramowania !

Umów się teraz