Zintegrowany system informatyczny w składzie budowlanym

Zintegrowany system informatyczny w składzie budowlanym

Działanie firmy z branży budowlanej wiąże się z koniecznością korzystania z wielu narzędzi IT. Sprawa jest o wiele łatwiejsza, gdy wzajemnie się ze sobą uzupełniają i odpowiednio współpracują. Na co warto postawić? Krótko omawiamy, czym jest i jak sprawdza się zintegrowany system informatyczny w składzie budowlanym!

Zintegrowane systemy informatyczne w budownictwie

Zintegrowane systemy informatyczne w budownictwie są już uznawane za standard, ponieważ znacznie usprawniają i ułatwiają wiele procesów. W praktyce są to platformy modułowe, które składają się z kilku odpowiednio dobranych do siebie narzędzi. Ponieważ korzystają z jednej bazy danych, umożliwiają optymalny przepływ informacji oraz dokumentów.

Ze zintegrowanego systemu informatycznego w budownictwie korzystają przedstawiciele różnych działów, od zarządu, przez kadry i finanse, aż po magazyn czy ekipy budowlane. Pracownicy z odpowiednio przyznanymi uprawnieniami mają dostęp do potrzebnych narzędzi, które wykorzystują przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

W zakres zintegrowanych systemów informatycznych w budownictwie zwykle wchodzą m.in.:

 • CRM (zarządzanie relacjami z klientami),
 • ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa)
 • BI (analityka biznesowa),
 • cyfrowy obieg dokumentów (tworzenie, archiwizowanie, udostępnianie dokumentów).

Zalety systemów informatycznych w branży budowlanej

Jakie są największe zalety systemów informatycznych w branży budowlanej? Nowoczesne narzędzia IT pozwalają szybciej się komunikować i dopełniać rozmaite formalności,  a także pomagają świadomiej zarządzać z dostępnych zasobów. Dzięki nim można podnieść jakość oferowanych usług, budować lepsze relacje biznesowe, poprawić wizerunek firmy oraz poprawić wyniki finansowe.

Do głównych zalet systemów informatycznych w branży budowlanej można zaliczyć:

 • funkcjonalność (liczne opcje pozwalają ułatwić a nawet zautomatyzować codzienne obowiązki przedstawicieli różnych działów),
 • integralność (narzędzia idealnie ze sobą współpracują i się uzupełniają),
 • elastyczność (moduły można odpowiednio dostosować do potrzeb firmy),
 • intuicyjność (prosta obsługa ułatwia codzienną pracę),
 • dostępność (z systemu można korzystać z użyciem każdego sprzętu, także mobilnego),
 • kompleksowość (jedna platforma jest wykorzystywana do zarządzania różnymi obszarami).

Gdzie szukać specjalistów od systemów?

Przedsiębiorcy zainteresowani takimi rozwiązaniami często nie wiedzą, gdzie szukać specjalistów od systemów. Najlepiej wybrać firmę z wieloletnim doświadczeniem, która nie tylko dostarcza gotowe produkty, ale przygotowuje spersonalizowane wersje, przeprowadza proces wdrożenia oraz zapewnia wsparcie techniczne.

Umów się na prezentację systemu z konsultantami Grupy Connecto telefonicznie 32 263 00 00, mailowo lub przez poniższy formularz kontaktowy. Na spotkaniu zobaczysz, jak sprawdza się w praktyce oraz uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania.

  Firma

  NIP

  Osoba kontaktowa

  Adres e-mail

  Telefon


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.


  Uprzejmie informujemy, że:
  a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
  b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
  c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
  d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
  e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
  f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.


  Chcesz wiedzieć więcej?

  Umów się na spresonalizowaną prezentację oprogramowania !

  Umów się teraz