Program do kosztorysowania

Program do kosztorysowania

Nowoczesne narzędzia IT są już powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Dzięki nim można znacznie usprawnić, ułatwić, a nawet zautomatyzować wiele procesów biznesowych. Jakie rozwiązania są najbardziej przydatne? W tym wpisie wyjaśniamy, kto i dlaczego powinien zainwestować w program do kosztorysowania!

Program do kosztorysowania – kto z niego korzysta?

Program do kosztorysowania to narzędzie wykorzystywane zwykle przez przedstawicieli różnych grup zawodowych, głównie związanych z branżą budowlaną, inżynieryjną i projektową. Najczęściej jego użytkownikami są:

 • inżynierowie budownictwa,
 • architekci,
 • kierownicy projektów,
 • firmy budowlane,
 • deweloperzy,
 • instytucje publiczne.

Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne nie tylko w przypadku dużych organizacji – jest tak samo funkcjonalne w średnich i małych przedsiębiorstwach. Dzięki programowi do kosztorysowania można błyskawicznie generować dokumenty kosztorysowe w oparciu o dane z plików ath, xml i excel, a także tworzyć je od zera. Z jego pomocą można także przekształcać je w budżety. Do tego jest przydatny w m.in. wariantowaniu, dodawaniu elementów (grup, pozycji, rozdziałów) czy prowadzeniu kilku niezależnych od siebie kosztorysów.

Na jakie programy do kosztorysowania zwrócić uwagę?

Przedsiębiorcy często nie wiedzą, na jakieprogramy do kosztorysowania zwrócić uwagę. Najważniejsze jest, by spełniały wszystkie oczekiwania i były dostosowane do realnych potrzeb firmy. Z tego względu najrozsądniej jest wybrać rozwiązanie, które jest:

 • elastyczne (może być personalizowane),
 • proste i intuicyjne w obsłudze,
 • funkcjonalne (posiada wiele przydatnych modułów, które można rozbudowywać i rozszerzać),
 • opłacalne (dostarcza wyłącznie te funkcje, które są niezbędne),
 • gotowe do integracji z innymi narzędziami (np. elektronicznym obiegiem dokumentów, czy systemami typu ERP, CRM i Business Intelligence),
 • na bieżąco aktualizowane (według zmian przepisów i norm),
 • zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Ogromne znaczenie mają nie tylko cechy samego programu, ale też to, jak zostaje on wdrożony. Implementacja nowego narzędzia IT w organizacji to zwykle dość trudny, wieloetapowy proces. Najlepiej skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy wykonają analizę przedwdrożeniową, a następnie przeprowadzą odpowiednie testy, by ostatecznie wprowadzić i uruchomić system – bez opóźnień, ryzyka utraty danych i innych utrudnień.

Niezwykle ważne jest również, by zespół IT po wdrożeniu zapewniał opiekę techniczną. Specjaliści powinni być gotowi do tego, by szybko odpowiedzieć na pytania czy usunąć ewentualne zakłócenia w działaniu systemu.

Gdzie przetestować program do kosztorysów?

Jesteś zainteresowany wdrożeniem takiego rozwiązania w swojej firmie? Czy wiesz, gdzie przetestować program do kosztorysów? Umów się na prezentację systemu z konsultantami Grupy Connecto telefonicznie 32 263 00 00, mailowo lub przez poniższy formularz kontaktowy. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Twojej firmy, w siedzibie lub oddziale Connecto albo zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Jest całkowicie bezpłatne i nie zobowiązuje do zakupu.


Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na spresonalizowaną prezentację oprogramowania !

Umów się teraz