Jak spersonalizować program dla firm budowlanych?

Program dla firm budowlanych - pulpit użytkownika Connecto DMS

Ktoś kiedyś powiedział, że interfejs systemu jest jak dowcip – jeśli musisz go tłumaczyć to nie jest wcale taki dobry. Tworząc platformę Connecto sięgamy po narzędzia nie tylko stabilne i sprawdzone ale i zapewniające jak najlepsze doświadczenia użytkownika i ergonomię pracy (UX – User Experience). Korzystając z platformy DMS, wspólnie z nami zbudujesz system, w którym będziesz czuł się swobodnie.

Program dla firm budowlanychŹródło: StartupVitamins http://bit.ly/WQNbLE

Trzy poziomy personalizacji platformy Connecto

W Connecto usability (ang. użyteczność) systemu dzielimy na trzy warstwy, w której najwyższa to zachowanie i wygląd systemu w kontekście całej firmy. Na tej płaszczyźnie kształtujemy procesy biznesowe, które ma obsłużyć platforma oraz ich ogólny zakres funkcjonalny. Każdy proces taki jak obieg faktury kosztowej posiada nie tylko swoje określone zachowanie ale i wygląd, który może zmieniać się w zależności od wielu czynników.

Nasz przykładowy formularz faktury będzie zawierał ustalone na etapie analizy wymagań  pola, kontrolki, przyciski, zachowania i uprawnienia, jednak sposób w jaki zostaną one przedstawione na ekranie komputera jest w pełni zależny od gustu i zmysłu estetyki interesariuszy.

Kolejnym istotnym elementem, który podlega stuprocentowej modyfikacji jest tzw. wstążka (ribbon), której wygląd podobnie jak reszta interfejsu graficznego systemu wzorowana jest na rozwiązaniach Microsoft Office 2016.

Każde miejsce w systemie może mieć swoją spersonalizowaną wstążkę, która w ergonomiczny sposób dostarczać będzie wszystkie potrzebne na daną chwilę opcje i funkcje systemowe. Sam wybierzesz ikonę, jej nazwę i jej rolę w platformie Connecto.

Program dla firm budowlanych i personalizacja na poziomie działu

Schodząc poziom niżej mówimy o personalizacji systemu w podziale na poszczególne działy, jednostki administracyjne i grupy robocze. Oczywistym jest, że system integrujący wszystkie procesy biznesowe w firmie budowlanej nie będzie wykorzystywany w stu procentach przez każdy dział firmy. Każda jednostka organizacyjna będzie korzystać jedynie z wyznaczonych obszarów narzędzia.

Dlatego zarówno wygląd wstążki systemowej jak i dostęp do funkcjonalności systemu może zostać ograniczony jedynie do tych, które są najistotniejsze. Sprawia to, że platforma Connecto staje się ergonomicznym i prostym narzędziem.

Kierownik narzędziowni, którego obowiązkiem jest zarządzanie sprzętem budowlanym i zasobami firmy będzie posiadał dostęp jedynie to tego procesu, a jego interfejs graficzny nie będzie go rozpraszał składając się tylko z kilku kluczowych dla jego pracy ikon i okien.

Ukłon w stronę użytkownika

Najniższą warstwą jest warstwa indywidualnego użytkownika platformy. W ramach swoich uprawnień, użytkownik systemu będzie mógł skomponować własny wygląd (ang. layout) każdego formularza w systemie w taki sposób by praca z nim stała się naturalna i oczywista.

Zmieni układ pól, kolejność wyświetlania kolumn w tabeli oraz układ zakładek i kolorystykę wybranego dokumentu. Dodatkowo będzie mógł korzystać z prawie 40 skórek systemowych, w tym motywów inspirowanych wyglądem Microsoft Office.

Program dla firm budowlanych posiada ponad 40 skórek do wyboru
fot. Program dla firm budowlanych posiada ponad 40 skórek do wyboru

Każdy z użytkowników ma również wolną rękę w tworzeniu własnego pulpitu użytkownika (ang. dashboard), na którym umieści wszystkie kluczowe dla jego pracy informacje, zestawienia i funkcjonalności do których posiada dostęp.

Kierownik projektu na pulpicie umieści skróty do najważniejszych części systemu oraz zestawienie budżetowe prowadzonych kontraktów wraz z wizualizacją w postaci wykresu Business Intelligence.


Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na spresonalizowaną prezentację oprogramowania !

Umów się teraz